Spolek zapsán, přijďte na schůzi 10.3. od 19:00 do divadla Kámen

Milí příznivci sídliště Invalidovna,
rádi bychom vás informovali, že spolek Za Invalidovnu! je již řádně zapsán v rejstříku. Máme také nové logo:

Zveme všechny sousedy z Invalidovny na členskou schůzi, která se uskuteční ve čtvrtek 10.3. 19:00 v divadle Kámen (Nekvasilova 625/2, událost na síti Facebook). Na schůzi se budete moci do spolku přidat (pokud jste zatím nedoručili vyplněnou přihlášku) a ovlivnit to, jaké požadavky budeme prosazovat pro budoucí rozvoj našeho sídliště a jeho okolí. Těšíme se! 

Budeme rádi, když ve svém domě vyvěsíte leták, který můžete stáhnout zde nebo který naleznete v příloze, a pokud na setkání pozvete své sousedy a známé. 

Od posledního setkání jsme se mimo toho v počtu asi deseti lidí zúčastnili zasedání zastupitelstva Prahy 8. Fotografii naleznete na naší stránce na síti Facebook. Budeme rádi, když nás tam budete sledovat. Videozáznam jednání naleznete zde: Relevantní body byly „9. – Interpelace občanů“ od času 2:14 a „11. – Návrh zadání zpracování zapsané Územní studie pro sídliště Invalidovna“ od 6:09.

Během interpelací jsme žádali, aby se o výstavbě na sídlišti nerozhodovalo stylem „bez nás o nás“ a aby výstavba sídliště neponičila, ale případně obohatila. Dále jsme požadovali vypracování studie, která by sídliště Invalidovna ochránila a případnu výstavbu v jeho okolí koordinovala. Na zastupitelstvo bylo přislíbeno, že studie bude zpracována. Náš tlak ale nesmí polevit, protože bude nutné zajistit, aby se městská část i Praha jako taková studií řídila a aby studie hájila především zájmy nás, obyvatel sídliště.

Dále jsme oslovili různé aktéry a sešli se s:

Petrem Zemanem, předsedou výbor zastupitelstva hlavního města Prahy pro územní rozvoj,

Radomírem Nepilem, předsedou Komise pro územní rozvoj na Praze 8,

zástupci developera Trigema, který má stavět nad Albertem a výstupem z metra,

Tomášem Hřebíkem, radním Prahy 8 pro Strategický rozvoj

naplánované máme schůzky s radním Prahy pro majetkem Chabrem a se zástupci Národního divadla a jednáme o schůzce s Národním památkovým ústavem a architektem, který projektuje rekonstrukci historického areálu invalidovny.

Všichni zmínění se k nám zatím staví vcelku vstřícně, ale je jasné, že pro prosazení svých požadavků budeme muset v nyní vytvořeném tlaku nepolevit.

Těšíme se na shledání ve čtvrtek na členské schůzi,

Výbor spolu Za Invalidovnu!