Pojďte interpelovat ve čtvrtek v 12:30, pár novinek a zápis

Vážení obyvatelé a příznivci sídliště Invalidovna,

na schůzi, jež se konala poslední květnový den, jsme slíbili, že z ní pošleme zápis a pozveme vás na interpelaci na zastupitelstvo. Zde je slíbená pozvánka a pod ní naleznete pár novinek a zápis ze schůze.

Jednání zastupitelstva se koná již tento čtvrtek, tedy 16.6. Bude dobré, pokud nás tam vystoupí co nejvíce. Nejvíce nyní hoří zástavba nad metrem a Albertem (k tomu více viz níže), tak doporučujeme interpelovat ohledně té.

Je to velmi jednoduché – je třeba jen napsat e-mail na adresu interpelace@praha.eu do středeční půlnoci s tím, koho chcete interpretovat (radní pro územní rozvoj Hlaváček, radní pro majetek Chabr nebo i radní pro bytovou politiku Adam Zábranský, pokud byste chtěli orodovat za městské byty, na což by mohl radní slyšet) a s čím (stačí napsat „zástavba na sídlišti Invalidovna“). Interpelace začínají v 12:30, stačí tedy dorazit chvíli před tím. Zastupitelstvo se koná na v Nové radnici na Mariánském náměstí. Nebojte se toho, nebudete tam sami.

Zde se můžete podívat na video z naší poslední interpelace.

Pokud byste mohli přijít, odpovězte prosím na tento mail a domluvíme podrobnosti a zkoordinujeme se, ať se všichni neptáme na úplně to samé. Později budeme zvát i na zastupitelstvo na Praze 8, které se bude konat 29. 6.

Nyní slíbené novinky. V pondělí se uskutečnila schůzka s radním pro územní rozvoj Hlaváčkem ohledně Čechie. Developerovi nabídl, že v případě, že sníží hustotu zástavby cca o 20 % oproti tomu, co se v současnosti projednává, a zachová část stávají plochy venkovních sportovních hřišť pro stejné využití, město se změnou územního plánu bude souhlasit. Pokud na to developer nepřistoupí, uvidí se po volbách. Tento vývoj vítáme, protože se domníváme, že více v současné situaci patrně reálné vyjednat není.

Další krátkou zprávou je, že jsme se sešli s radní pro kulturu paní Třeštíkovou, která se kladně vyjádřila k tomu, aby součástí plánované budovy nad metrem byla pobočka městské knihovny. Zbývá již jen souhlas Prahy 8, s jejímiž zástupci se sejdeme příští týden, a knihovna by začala dostávat pevnější obrysy. Nicméně by k ní i poté vedla dlouhá cesta.

Zápis ze schůze je zde. 

Pokud se nemůžete zúčastnit interpelací, můžete se na odpovědné osoby obrátit i jinak:

radní pro územní rozvoj Hlaváček
předseda výboru pro územní rozvoj Petr Zeman
radní pro majetek Jan Chabr
radní pro bydlení Adam Zábranský