Pozvánka na Zažít město jinak

Vážení obyvatelé a příznivci sídliště Invalidovna,

dovoluji si vás pozvat v sobotu 17.9. od jedné do pěti před Hotelový dům Expo na sousedské setkání v rámci akce Zažít město jinak.

Pořádáme soutěž v pečení (v kategorii štrůdlů a ve volné kategorii). Pokud se chcete zúčastnit (soutěže, ne setkání), doneste svůj výtvor do dvou hodin (pak je porota ohodnotí společně je sníme). Dále pořádáme bazar hraček pro děti a výstavu fotografií sídliště (klidně doneste vlastní). Na místě si i budete moci zahrát deskové hry. Děti si také budou moci postavit model sídliště. Pozvánku na akci naleznete zde: https://zazitmestojinak.cz/locations_/praha/praha-8/sidliste-invalidovna.

Na akci budou také přítomní architekti, kteří připravují koncepční územní studii sídliště. Bude to tedy výtečná příležitost si s nimi promluvit a říci jim, co byste na sídlišti chtěli změnit a co byste naopak ani za nic měnit nechtěli. K tomu vám pomůží zástupci uskupení Socionaut, kteří mají nachystané i další aktivity. 

Naposledy jsem vám psal ohledně změny územního plánu pro projekt Trigemy nad metrem. Zastupitelstva jsme se účastnili, ale bohužel zastupitelstvo změnu téměř jednohlasně schválilo. Není ale třeba věšet hlavu, o projektu budeme dále vyjednávat.