Petice za lepší Invalidovnu

Na konci července Výbor pro územní rozvoj schválil (o podrobnostech napsala Arnika) územní změnu, která je prvním krokem, jenž umožní developerovi Trigema uskutečnit svůj záměr nad supermarketem Albert a metrem Invalidovna. V současné podobě by dle nás navrhovaná budova sídliště poškodila. Nyní bude změnu schvalovat poslední předvolební zastupitelstvo Hlavního města Prahy ve čtvrtek 8. září


Zastupitelstva se zúčastníme a budeme velmi rádi, pokud si toto datum vyznačíte v kalendáři a přijdete nás podpořit.


V této souvislosti jsme také spustili petici, kterou si můžete stáhnout zde a ve které žádáme své volené zástupce, ať do podoby plánované stavby razantně zasáhnou.  Pokud se nám podaří nasbírat velké množství podpisů, doufáme, že to pomůže navýšit tlak na zastupitele, ať změnu územního plánu nyní ještě neschvalují.

Budeme sbírat podpisy v jednotlivých domech a budeme moc rádi za vaši podporu vyjádřenou buď podpisem, nebo nejlépe tím, že si podpisový arch vytisknete a ve svém okolí nebo ve svém domě nějaké podpisy nasbíráte. Jelikož je petice adresována zastupitelstvu Prahy i Prahy 8, oceníme i podpisy lidí, kteří mají trvalý pobyt mimo Prahu 8, ale stále v Praze.


Podpisové archy (nemusí být plné) prosím odevzdejte do úterý 6. 9. včetně buď na recepci Hotelového domu Expo. Pokud chcete petici jen podepsat, nemusíte čekat, až vás oslovíme, ale můžete tak učinit na recepci Hotelového domu Expo, kde budou podpisové archy k dispozici.


Naše podrobné požadavky si můžete přečíst v přiloženém textu petice. Vycházejí z našich dřívějších požadavků na to, aby navrhovaná budova místo nepoškozovala a naopak pro něj byla přínosem.

Převážně o projektu Trigemy ale i šířeji o sídlišti jsme si také byli povídat v podcastu Bulvár, který si můžete poslechnout zde.

O záležitosti napsalo i E15 (článek je placený).